Opinie o Nas
Waluta:
PLN

O firmie

Firma została założona w 1952 roku przez Juliana Pomykacz. Zawodu wyuczył się będąc podczas II wojny światowej na przymusowych pracach w Niemczech. Pracował w zakładach lotniczych, które produkowały i naprawiały sprzęt pomiarowy znajdujący się w samolotach. Jakiś czas był uwięziony w obozie koncentracyjnym Gross Rossen. Po zakończeniu wojny powrócił do Tarnowa, gdzie pracował jako mechanik precyzyjny i ślusarz. W 1952 roku po wielu staraniach i przy pomocy Komisji do Zbadania Zbrodni Hitlerowskich dostał lokal o powierzchni 13 m2 przy ulicy Krakowskiej 5 gdzie do dziś istnieje Zakład Zegarmistrzowski, powiększony do 33 m2. Konieczność posiadania odpowiednich papierów na prowadzenie pracowni zegarmistrzowskiej zmusiły go zdania egzaminu na czeladnika. Egzamin czeladniczy zdał u Pana Józefa Cyjankiewicza na ulicy Sławkowskiej w Krakowie.

Niestety wojna, praca w niewoli, obóz koncentracyjny spowodowały, że był kiepskiego zdrowia. Zmarł 31.01.1971 roku - w 16 urodziny jego syna Zbigniewa, który prowadzi firmę do dnia dzisiejszego, zdał egzamin na dyplom czeladnika u Płonki na Szewskiej w Krakowie, oraz egzamin na mistrza zawodu zegarmistrzowskiego w Tarnowie. Włączył w tę działalność kolejnych członków rodziny: żonę Beatę, brata Jacka, córkę Annę i zięcia Tadeusza. I tak do dzisiaj.

Po latach 1990 nawiązałem współpracę z firmą „atlanic” dzisiaj „Atlantic” bo „atlantic.pl” to dzisiaj „majtki”. Sprowadzałem zegarki Atlantic na rynek Polski jako pierwszy w Polsce. Następnie jako pierwszy w Polsce sprowadzałem baterie Renata. Nawiązałem współpracę z Firmą AF, BERGEON, BECO, BELLONI, VERLUX, BOLEY i ETA gdzie byłem na szkoleniu w Greenchen i innych firmach szwajcarskich. Od początku historii targów zegarmistrzowskich, od Niepokalanowa do Targów PAI, Kongresy Zegarmistrzów Śląskich w Katowicach, Złoto-Srebro-Czas Pałac Kultury w Warszawie, Hotel Forum, Hotel Victoria, Hotel Europeiski, Galeria Zachęta nastepnie do Targi w Gromada, MCT na Prądzyńskiego EXPO i tak do dnia dzisiejszego.

Zapraszamy Państwa na prezentację wnętrza naszego salonu:

ZłotoSrebroCzas


Certyfikat Instytutu Badań Konsumenkich

Miło jest nam poinformować, że nasz firma bierze udział w programie Instytutu Badań Konsumenckich - Przedsiębiorca Godny Zaufania. Po pozytywnej weryfikacji dokonanej przez ekspertów, konsumentów i partnerów biznesowych otrzymaliśmy "Certyfikat Instytutu Badań Konsumenkich". Skan certyfikatu można obejrzeć klikając w niego.